De Bob-campagne is ontwikkeld door de Rijksoverheid met als doel om rijden onder invloed van alcohol tegen te gaan. De campagne loopt sinds 2001 en blijkt nog steeds nodig: want ondanks dat bijna alle Nederlanders vinden dat alcohol en verkeer niet samengaan, gebeurt het helaas nog steeds. Jaarlijks zijn er tussen de 75 en 140 verkeersdoden door alcoholgebruik in het verkeer en er zijn jaarlijks ruim 4.000 ernstig gewonden.
Feestjes in december
December staat in het teken van feestjes en borrels. In combinatie met deelname aan het verkeer, kan dat nog wel eens lastig zijn. Daarom geven wij je 3 tips om veilig te feesten:
- Wil je toch een drankje doen?
Bedenk vooraf hoe je thuiskomt: ga met het OV, laat je rijden of neem een taxi - Maak vooraf de afspraak met je vrienden wie de Bob is
- Ben jij de Bob? Zeg dat vooraf tegen je gezelschap, zodat ze je geen alcohol aanbieden
Dry Driving in januari
In tegenstelling tot december, is januari een meer sobere maand. Veel mensen maken dan goede voornemens, bijvoorbeeld met Dry January: het voornemen om in januari geen alcohol te drinken. Veel mensen vinden het moeilijk om dit vol te houden en daar haakt de campagne op ludieke wijze op in: het roept op om Dry January aan te passen naar Dry Driving. Door de vergelijking met gehele alcoholonthouding, voelt het voornemen tot altijd alcoholvrij in de auto als een makkelijkere stap die je je vrijheid ‘teruggeeft’.